Austriaku i pastrehë ngacmon të rinjtë, adoleshenti nga Maqedonia e bëri për Spital

Pasditen e 15 korrikut 2019, një verimaqedonas 16-vjeçar dhe një austriak 30-vjeçar i pastrehë, u përplasën në sheshin e qytetit në Neumarkt, të Slazburgut. >

Adoleshenti verimaqedonas akuzohet se ka plagosur 30-vjeçarin me goditje me shqelma nëpër kokë dhe truo, shkruajnë mediat austriake, përcjell Shtegu.com. Personi i lënduar është dërguar nga Kryqi i Kuq austriak në spitalin shtetëror të Salzburgut.

Si motiv të sulmit ndaj të pastrehut, adoleshenti verimaqedonas ka deklaruar se i pastrehi i dehur po i ngacmonte adoleshnetë të tjerë.

16-vjeçari do të denoncohet për shkaktim të lëndimeve trupore./Shtegu.com

Loading...
loading...Loading…


loading…