Reklamo ketu!

F.C Struga-Trim&Lum ndeshet me Llabunishtin,objektivi Liga e parë(Foto)

Sot ekipi futbollistik F.C Struga-Trim &Lum ka patur përballjen kontrolluese të radhës përball ekipit të F.K Llabunishti .Ndeshja pavarsisht lojës së mirë që treguan të dy ekipet ka përfunduar pa gola- 0:0 .Në këtë përballje të dy ekipet promovuan përforcimet e reja që do u bashkohen në stinorin e ri të kampionatit.Ekipi FC.Struga-Trim & Lum pavarsisht që është një ekip I ri meë sukse po garon në ligën e dytë futbollistike të Maqedonisë dhe me gjasë nëse vazhdon me këtë ecuri do të mund të kualifikohet kalojë edhe në ligën elitare të futbollit në Maqedoni.(Strugalajm.com)