Reklamo ketu!

Gruevski e sulmoi Talat Xhaferin duke i derdhur gotën me ujë

Ish lideri i VMRO-DPMNE-së dhe deputeti aktual, Nikolla Gruevski, pasi që kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, e hapi diskutimin për ligjin për gjuhët, është ngritur nga vendi i tij dhe bashkë me deputetët tjerë është drejtuar te Talat Xhaferi për t’i thënë se deputetët e opozitës kanë kërkuar procedurale, njofton Portalb.mk.

Xhaferi ka vazhduar të lexojë, ndërkaq Gruevski e ka lagur me një gotë me ujë.

Nën trysnin e opozitës, Xhaferi kërkoi 15 minuta pauzë, ndërkaq derisa dilte nga salla, Gruevski është munduar që ta sulmojë edhe fizikisht, por ka ndërhyrë sigurimi i Kuvendit.