Horoskopi 29 prill, ja parashikimi i yjeve për ju

Dashi

Qëllimet që i keni vendosur vetes nuk janë gjithmonë të lehta për t’u arritur. Për disa gjëra do t’ju duhet të prisni disa ditë, bëni durim. Ndërsa sot kirjojini vetes pak relaks, pa menduar shumë për problemet apo çështjet e pazgjidhura! Vetmia mund të jetë gjithashtu një zgjedhje shumë praktike për ju sot.

Demi

Si gjithmonë edhe sot vetëbesimi do ju shoqërojë me vete, për çdo situatë do silleni sikur nuk ka ndodhur asgjë. Do të përfundoni me sukses projektet që ju interesojnë më shumë. Do të jeni të rrethuar nga miq të sinqertë dhe të besueshëm të cilët janë të gatshëm t’ju ndihmojnë dhe këshillojnë për mirë.

Binjakët

Gjithçka do të shkojë ashtu siç dëshironi ju! Sharmi juaj do të përmirësohet, intuita dhe krijimtaria do t’ju bëjnë krijuesit e projekteve të shkëlqyera. Me përpjekje minimale mund të arrini qëllime të rëndësishme. Gjithçka në rregull në fushën e dashurisë. Në krahët e partnerit tuaj do të jepni më të mirën.

Gaforrja

Do jeni pozitivë dhe plot energji, do keni një gjendje shpirtërore të qetë dhe të lumtur. Qielli njofton suksese të rëndësishme në profesion, veçanërisht nëse punoni në sektorin tregtar. Venusi dhe Marsi ju bëjnë më karizmatik dhe joshës  dhe nëse jeni beqarë, kjo ka për t’ju shërberë shumë.

Luani

Është e sigurt se kjo nuk është periudha e duhur për të realizuar një projekt të madh. Tani për tani mjaftohuni me aq sa kini. Në sektorin e dashurisë, është koha e duhur për të marrë një vendim të mençur. Ditë ideale për të blerë një shtëpi, rinovimin e saj ose thjesht pikturimin e mureve.

Virgjëresha

Dielli, Hëna dhe Mërkuri: harmoni e përsosur. Ju mund të mbështeteni në mundësi të reja, njerëz të rinj që mund t’ju japin shtytjen vendimtare për suksesin përfundimtar. Shfrytëzojeni këtë fakt në çdo fushë të jetës së përditshme për të planifikuar një të ardhme të lumtur! Rritni aftësinë tuaj për të dhënë dhe marrë.

Peshorja

Hëna impulsive, ju bën të thoni gjëra që nuk duhet ditën e sotme. Duhet të gjeni momentet e përshtatshme kur duhet të shpreheni dhe të dëgjoni. Mos i jepni shumë rëndësi ëndrrave që thurrni më kokën tuaj gjatë natës.

Akrepi

Do të veproni me bindjen e plotë sepse mendoni se keni të drejtë, do jeni të nxitur nga një forcë e parezistueshme që nuk njeh kufij. Do të jeni aq të kapur me entuziazmin për iniciativat tuaja, saqë nuk do të kuptoni se po e lini pas dore personin tuaj të dashur, duke i zhvendosur ato në cep të jetës tuaj dhe duke ju kushtuar pak vëmendje atyre. Yjet do t’ju japin një ide të re për të ndjekur: një Pazar, një formë të re të krijimtarisë etj.

Shigjetari

Do jeni shumë dorëlëshuar ditën e sotme. Në fund të fundit, ka shpenzime që nuk mund të shmangen, ju keni të drejtë t’i jepni vetes diçka të bukur, luksoze, ndoshta, krejtësisht të padobishme, por që ju kënaq. Do përballeni me disa pengesa profesionale që mund t’ju dëmtojnë. Është bukur të kesh dikë që të ndajë me ju mendime të zgjuara.

Bricjapi

Ditë e vështirë, e ngarkuar, por edhe produktive. Plutoni dhe Jupiteri në shenjë nxisin ambicien, dëshirën për të pasur sukses, për të ndikuar tek të tjerët edhe në diskutime të parëndësishme. Hëna ju kthen shpinën dhe ju lehtëson tensionet dhe diskutimet në marrëdhëniet private dhe shoqërore. Bëni atë që duhet të bëni pa thënë asgjë! Programet e mbrëmjes janë sipas dëshirës tuaj.

Ujori

Mos humbni vëmendjen për pasionet dhe idealet tuaja, vetëm për të ekzekutuar detyrat ditore dhe çështjet praktike. Kufizimi, frenimi ose pengimi i hobeve dhe interesave nuk është e drejtë: kushtojini vëmendjen e duhur vetes dhe partnerit. Do ndiheni të lodhur dhe të sëmurë, mos i injoroni këto shenja. Përpiquni të bisedoni me mjekun tuaj.

Peshqit

Ditë e shkëlqyeshme për sa i përket jetës profesionale. Hëna miqësore në Gaforre do kthejë në qendër të vëmendjes aftësitë tuaja më të mira. Do karakterizoheni  nga shpejtësia e të kuptuarit, veprimi praktik dhe aftësia për të komunikuar me këdo. Me pak fjalë, ju jeni fitues në çdo aspekt. Sot do ju burojë një hijeshi dhe parntneri juaj nuk do i rezistojë dot.

Loading...
loading...Loading…


loading…