Sport »

Shpërthen zemërimi ndaj UEFA-s dhe Mishel Platinit në rrjetet sociale (FOTO)

Shpërthen zemërimi ndaj UEFA-s dhe Mishel Platinit në rrjetet sociale (FOTO)

autor autor October 24, 2014 0

Në rrjetet sociale nuk kanë munguar ironitë dhe fyerjet ndaj UEFA-s pas vendimit të dhënë për Shqipërinë nga Komisioni Disiplinor. Kanë qenë të shumta fotomontazhet kundër këtij organizmi që vendosi politikisht kundër Shqipërisë dhe

Read More »
Vokrri: Po t’i jap tre pikë, po t’i marr tre pikë, kjo është qesharake

Vokrri: Po t’i jap tre pikë, po t’i marr tre pikë, kjo është qesharake

autor autor October 24, 2014 0

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Fadil Vokrri, ka mbetur i habitur me vendimin e Komisionit Disiplinor të UEFA-së, i cili ndeshjen Serbi-Shqipëri e regjistroi me rezultat zyrtar 3:0 në favor të

Read More »
E konfirmojnë serbët: 3-0 për ne

E konfirmojnë serbët: 3-0 për ne

autor autor October 24, 2014 0

Federata e futbollit serb e ka konfirmuar vendimin e UEFA-s i cili ende vazhdon të mos jetë zyrtar. Vendimi është i njëjtë siç është publikuar në mediat shqiptare. 3-0 për Serbinë, dy ndeshje pa

Read More »
Vendimi i UEFA-s për kombëtaren : Humbje 3-0 ndaj Serbisë

Vendimi i UEFA-s për kombëtaren : Humbje 3-0 ndaj Serbisë

autor autor October 24, 2014 0

Lajmi konfirmohet edhe nga faqja zyrtare e Lidhjes Futbollistike të Serbisë Jozyrtarisht, media shqiptare raportojnë se Komisioni i disiplinës pranë UEFA-s ka penalizuar Shqipërinë për ndeshjen e ndërprerë me Serbinë, duke i dhënë kësaj

Read More »
Pajtim Kasami:Festova me shqiponjë sepse jam shqiptar

Pajtim Kasami:Festova me shqiponjë sepse jam shqiptar

autor autor October 23, 2014 0

Pajtim Kasami ka zbuluar arsyen pse festoi me shqiponjë pas golit kundër Juventusit. Heroi i Olympiacosit, Pajtim Kasami, ka treguar arsyen pse festoi me shqiponjë kur shënoi gol kundër Juventusit. Pajtimi deklaroi se familjen

Read More »
Serbi-Shqipëri, vendimi shtyhet për ditën e premte

Serbi-Shqipëri, vendimi shtyhet për ditën e premte

autor autor October 23, 2014 0

Vendimi në lidhje me incidentet në takimin e 14 tetorit mes Serbisë dhe Shqipërisë, me shumë gjasa do të jepet këtë të premten. Komisioni i Disiplinës së UEFA-s, duhet të merrte një vendim gjatë

Read More »
Do të ketë tifozë serbë në Shqipëri

Do të ketë tifozë serbë në Shqipëri

autor autor October 21, 2014 0

Edhe pse Serbia bllokoi tifozët shqiptarë, federata shqiptare nuk do ta bëjë të njëjtën gjë. Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF), Armand Duka, u ka hapur dyert e Elbasan Arenas tifozëve serbë. Duka

Read More »
Shqipëria dhe Serbia do përballen edhe më 9 nëntor në Austri

Shqipëria dhe Serbia do përballen edhe më 9 nëntor në Austri

autor autor October 21, 2014 0

Qetësohuni. Fjala është për ekipet me të njëjtin emër që luajnë në Ligën e Dytë të Landit të Vjenës (Austri)! Në dhjetë ndeshjet e para, ekipi shqiptar SV Albania ka shkëlqyer duke grumbulluar 25

Read More »
Benzi i bie pishman, nuk ia jep 1 milion euro Kombëtares

Benzi i bie pishman, nuk ia jep 1 milion euro Kombëtares

autor autor October 20, 2014 0

Besnik Benz nuk do t’ia jap 1 milionë euro Shqipërisë nëse kjo e fundit fiton në tavolinë kundër Serbisë. Besnik Benz premtoi, nuk e bëri, dështoi. Gjithsesi, gjërat nuk shkuan sipas planifikimeve të tij.

Read More »
Murtishi dhe Jakupi kampion në Ballkaniadë

Murtishi dhe Jakupi kampion në Ballkaniadë

autor autor October 19, 2014 0

Berat Jakupi, pas triumfit në Kampioni evropian dhe ligës Premier ai sivjet ka arrit edhe një rezultat të lartë. Anëtari i Fatit nga Gostivari të shtunën është ngrit në piedestalin më të lartë edhe

Read More »