Sport »

Meha: Do ti shënoj Serbisë, duam fitore

Meha: Do ti shënoj Serbisë, duam fitore

autor autor September 14, 2014 0

Alban Meha pret me padurim 14 tetorin, ditën kur Shqipëria do të luajë në Beograd kundër Serbisë. Tre ditë përpara ndeshjes në Beograd, kuqezinjtë do të luajnë në ‘Elbasan Arena’ kundër Danimarkës. Duke folur

Read More »
Shqiptarët e Zvicrës sonte përballë Anglisë

Shqiptarët e Zvicrës sonte përballë Anglisë

autor autor September 8, 2014 0

Pas fitores së djeshme të Kosovës dhe Shqipërisë edhe sonte (e hënë) mund të ketë festë për shqiptarët nëse kombëtarja e Zvicrës shënon fitore ndaj Anglisë për eliminatoret “Euro 2016”. Në kombëtaren e Zvicrës

Read More »
Shqipëria e nisi mbarë, fiton në Portugali

Shqipëria e nisi mbarë, fiton në Portugali

autor autor September 7, 2014 0

-Shqipëria e drejtuar nga De Biazi, pasi ka karikuar bateritë në tokën spanjolle për gati një javë, startoi sonte fushatën kualifikuese të “Euro 2016”. E pozicionuar në Grupin I, përfaqësuesja jonë kuqezi po luan

Read More »
Tre shqiptarë në garë për lojtarin e muajit në Zvicër

Tre shqiptarë në garë për lojtarin e muajit në Zvicër

autor autor September 6, 2014 0

Gazeta më e madhe zvicerane, Blick, në versionin online ka hapur një sondazh rreth lojtarit më të mirë të muajit gusht në kampionatin zviceran. Në listën prej pesë lojtarëve, tre janë shqiptarë. Gazeta ka

Read More »
Murtishi, garon per ”Premier Ligen” ne Stamboll

Murtishi, garon per ”Premier Ligen” ne Stamboll

autor autor September 5, 2014 0

Nga data 6 dhe 7 shtator 2014 ne stamboll zhvillohet edicioni i 9 me radhe “Stambolli Open 2014″ nje nga turnet me te forte ne bote, ku marrin pjese 130 shtete mbi 150 klube

Read More »
Bojku, kontratë 4 vjeçare me Shkëndijën

Bojku, kontratë 4 vjeçare me Shkëndijën

autor autor September 4, 2014 0

Shkëndija vazhdon me blerjen etalentëve shqiptarë nga rradhët e Rabotniçkit. Pas Demir Imerit, “kuqezinjtë” nga Tetova kanë angazhuar edhe anëtarin e përfaqësueses së shpresave të Maqedonisë, futbollistin nga Veleshta e Strugës, Besmir Bojku. Ky

Read More »
Serbia sfidon Shqipërinë: Nuk iu llogarisim, do të jeni të fundit

Serbia sfidon Shqipërinë: Nuk iu llogarisim, do të jeni të fundit

autor autor September 2, 2014 0

Trajneri i ekipit përfaqësues serb, Dik Advokad në një koment përpara fillimit të edicionit të eliminatoreve për kampionatin Europian që do të zhvillohet në Francë nuk e llogarit Shqipërinë në luftën për një vend

Read More »
Isnik Alimi nga Struga do vishet kuq e zi

Isnik Alimi nga Struga do vishet kuq e zi

autor autor August 24, 2014 0

Kombëtarja Shqiptare U21 pritet që shumë shpejt të përforcohet edhe me një lojtar. Mesfushori shqiptar me origjinë nga Struga së shpejti pritet të ftohet nga skuadra e shpresave. Lajmin për ftesën e Alimit e kanë

Read More »
Sinani dhe Shate vlersojnë Selën për ndihmën ndaj ‘’Vllaznimit’’

Sinani dhe Shate vlersojnë Selën për ndihmën ndaj ‘’Vllaznimit’’

autor autor August 17, 2014 0

Drejtuesit e ekipit të futbollit ‘’Vllaznimi’’ nga Struga falenderojn qasjen e re të Këshillit dhe Komunës së Strugës ndaj klubit të tyre dhe sportit strugan në përgjithësi.Presidenti i klubit të futbollit ‘’Vllaznimi’’ Naser Sinani

Read More »
Plisat, aksion në Dhërmi dhe Himarë, prishin mbishkrimet në gjuhën greke (Foto)

Plisat, aksion në Dhërmi dhe Himarë, prishin mbishkrimet në gjuhën greke (Foto)

autor autor August 10, 2014 0

Grupi më i madh i tifozëve shqiptar “Plisat” e Prishtinës kanë ndërmarrë “aksion patriotik” në Dhërmi dhe Himarë. Ata i kanë mbushur muret me parulla si “Plisat”, “Shqipëri Etnike”, etj., ndërsa  ato  kanë mbuluar

Read More »