Reklamo ketu!

Ja si do të jetë moti sot në Maqedoni

Sot në Maqedoni po mban mot me diell, me vranësira të pakta dhe me erë të lehtë, sidomos gjatë luginës së Vardarit. Temperatura ditore varion nga 28 në 34 gradë celsius. Indeksi UV do të jetë 9.

Në ditët në vazhdim, pritet të vazhdojë periudha e motit kryesisht të qëndrueshëm dhe të ngrohtë.