Jep çehre Edi Rama se të ka ardhur vëllai në vizitë!

Vizita e Kryeministrit të Kosovës Albin Kurti në Shqipëri ngjalli jo pak reagime gjatë ditës së sotme. Ajo që u komentua më së shumti ishte pritja që iu bë Kurtit nga Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama.

Natyrisht se nuk mungoi protokolli shtetëror e pritja me gardën ceremoniale, por ajo që mungoi ishte buzëqeshja në fytyrën e Edi Ramës. E fytyrën e ngrysur të Ramës e ka piketuar edhe botuesi i gazetës “Bota sot”, Xhevdet Mazrekaj, i cili ka shkruar një status në facebook lidhur me këtë. Kështu, ai e ka krahasuar pritjen që Rama ia bëri Kurtit dhe pritjen që para disa vitesh ia bëri Presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiq. Me Kurtin, Rama shihet i nervozuar ndërsa me Vuçiq-in, shihet plot dashuri e buzëqeshje. Për më tepër, lexojeni postimin e Mazrekajt në Facebook:

Loading...
loading...Loading…


loading…