Konfirmohet lajmi i Strugalajm:Armend Arsllani propozohet nga Zaev per zv/minister te Shendetesise

Strugani, Armend Arsllani, është propozuar nga kryeministri Zoran Zaev për zv/ministër të Shëndetësisë, në vend të Asim Musës, i cili ka dhënë dorëheqje pas videos të publikuar në Fiks Fare.

Arsllani prej vitit 2013-të deri në vitit 2014-të ka punuar si mjek në mjekësinë e përgjithshme, në Spitalin e Përgjithshëm për Nefrologji në Strugë, ndërkaq prej vitit 2014-të është specializant për Urologji në Universitetin “Shën Kirili dhe Metodi”.

Loading...
loading...Loading…


loading…