La sheikun për diplomatin gjerman? Arratiset me 31 milion paund

Ish-bashkëshortja e kryeministrit të Emirateve të Bashkuara Arabe, ka udhëtuar drejt Gjermanisë pasi i dha fund martesës 15-vjecare.

Princesha Haya Al Hussein është arratisur me 31 milion paund. Sheiku Mohammed bin Rashid Al Maktoum e akuzoi për “tradhti” pasi mësoi se e ka ndihmuar një diplomat gjerman për të përmbushur planin e saj të arratisjes.

E gjithë kjo situatë ka ngjallur një krizë të mundshme diplomatike midis dy vendeve dhe sheiku ka shprehur zemërimin e tij në një postim në Instagram.

Sipas The Sun, princesha mori paratë për të filluar një jetë të re.

Disa raporte, ende të pakonfirmuara, deklarojnë se ka marrë me vete djalin Zayed, 7 vjec, dhe vajzën Al Jalila, 11 vjece.

Princesha Haya, 45 vjeç, është motra e Mbretit të Jordanisë. Ajo u martua me Sheikh Mohammed në vitin 2004

Loading...
loading...Loading…


loading…