Ndodh edhe kjo:45 vjecari në Qafë Thanë përpiu ”lëndën e bardh” pasi kontrollohet nga doganierët!


Një qytetar shqiptar ka gëlltitur një qese me matrialë të bardhë pasi është urdhëruar të kontrollohet nga policia e Maqedonisë së Veriut në Qafë Thanë.


Më 29.07.2019 rreth orës 22:00 në pikën kufitare të Qafë Thanës në hyrje të Maqedonisë së Veriut, gjatë kontrollit të një automjeti motorik të pasagjerëve ”Peugeot” me targa shqiptare, të drejtuar nga shtetasi shqiptar A.H (45) dhe pasagjerë në automjet ishin A .A (24) dhe L.K (29) doganierët kryen një kontroll të automjetit dhe gjetën një send të bardhë në mbajtësen e syzave , të cilën A.A e mori dhe e përpiu.


-Shtetasi shqiptar u transferua në Qendrën Mjekësore në Strugë, ku iu dha ndihma mjekësore. Po merren masa për zbardhjen e çështjes, informon Stefan Dimoski zëdhënës i policisë .(Strugalajm.com)

Loading...
loading...Loading…


loading…