Ndërroi jetë aktori i madh i humorit shqiptar, Muhamet Lika

Aktori i mirënjohur i humorit, Muhamet Lika, është ndarë sot nga jeta në moshën 65 vjeçare, pasi vuante prej kohësh nga sëmundja e zemrës. Ai ndodhej në Itali për kurim.

Muhamet Lika numëron qindra role ne skenën e humorit me një aktivitet 41 vjeçar.

Lika mban shumë tituj dhe çmime ndërsa se fundmi është vlerësuar nga Presidenti i Republikës me titullin “Mjeshtër i madh”.

Ndarja nga jeta e Muhamet Likës, baba i dy fëmijëve, është një humbje e madhe për artin dhe kulturën shqiptare ndërsa familja humbi njeriun e shtrenjte të saj.

Top Channel

Loading...
loading...Loading…


loading…