Plagoset rëndë me thikë i riu shqiptar në Zvicër

Rreth orës 5:00 të mëngjesit të së dieles, në një klinikë të Zyrihut është dërguar në gjendje shumë të rëndë nga plagët e marra i riu shqiptar E. A.  Siç merr vesh albinfo.ch nga burimet e saj në St.Gallen, E. A., 21-vjeçar është therur pa asnjë shkak nga një afrikan i moshës 23-vjeçare.

Një plagë e ka marrë afër zemres dhe dy të tjera në bark.  Duke pësuar kështu gjakderdhje të madhe deri sa ka ardhur ndihma e parë.

Ndërhyrja kirurgjikale e të riut me prejardhje nga Gjilani ka zgjatur disa orë. Ai ende nuk është në gjendje të flasë, por gjendja e tij tregon se është jashtë rrezikut për jetën.

Therja ka ndodhur para klub diskotekës “Ivy” në St. Gallen, një lokal me frekuentim të madh të të rinjve.

Loading...
loading...Loading…


loading…