Reklamo ketu!

Resul Kupa, kujtohet nga “Shpresa” e Veleshtës

Letër përkujtimore Resul Kupës (01.12.1993 – 28.11.2013 )

Vitet ikën kaq shpejt e imazhi yt  i skalitur mjeshtërisht në zemrat tona. 5 nëntorë pa ty, 5 nëntorë pa buzëqeshjen dhe hapin tënd prej artisti, 5 nëntorë që po të kërkojmë në çdo cep fotografie. Në një garë të ashpër me kohën ,ne mësuam  të plotësojmë të gjithë mozaikun me copëzat e shpresës dhe kujtimet që ti le pas. Të kujtojme edhe atëherë kur dielli ndriçon në kupën më të lartë qiellore , të kujtojmë edhe kur shiu vjeshtor pa mëshirë godet token . Ne te kujtojme ,edhe në bisedat e rastësishme në mbrëmjet e nxehta të verës kur bulkthi pa pushim ja thotë këngës së tij. Ti je aty ,gjithmon me ne , sepse nuk ke ikur ndonjëherë.

Te kujtojme me mall të pashtershëm

Ansambli Shpresa -Veleshtë/Strugalajm