Reklamo ketu!

Sali Berisha thirrje shqiptarëve të Maqedonisë: Votoni me 30 shtator për të ardhmen tuaj

Ish kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha dy ditë para votimit të Referendumit në Maqedoni ka dhënë një apel për shqiptarët e Maqedonisë duke ju bërë thirrje që të dalin e të votojnë për të ardhmen e tyre., shkruan TS.

Nje ngjarje historike per Maqedonine e Veriut!

Te dashur miq, te dielen qytetaret e Maqedonise se Veriut do votojne ne nje referendum popullor per emrin e ri te vendit tyre, por ne fakt mbi te gjitha votojne per te ardhmen e tyre europiane dhe euro-atllantike.

Me kete rast u bej thirrje qytetareve me origjine shqiptare te Maqedonise se Veriut, te marrin pjese dhe te votojne PRO ne kete referendum, si nje shans i vertet historik per te firmosur me voten e tyre per te ardhmen me te shkelqyer per veten, femijet dhe te vendit te tyre, anetarsimin ne NATO dhe Bashkimin Europian!” ka shkruar Berisha 

Ndryshe për daljen sa ma masovike kanë bërë thirrje të gjithë liderët e rajonit, Evropës dhe nga SHBA-ja ./TS/