Reklamo ketu!

Vdes 29 vjeçari nga Maqedonia në Austri, pasi e rrahën deri në vdekje

Një shtetas maqedonas 29-vjeçar, vdiq si rezultat i një konflikti të ashpër që u zhvillua në provincën austriake Rehau në qytetin e Wakebruck, njoftoi policia austriake raportoi portali Laumat transmeton Strugalajm.

Shtetasi nga Maqedonia, identiteti i të cilit nuk është zbuluar, vdiq në spital si rezultat i lëndimeve të pësuara gjatë rrahjes. Disa persona u plagosën dhe u dërguan në spital.

“Një shtetas 29 vjeçar nga Maqedonia nuk u mbijetoi lëndimeve. Nëntë vetë u përfshinë në përplasjen fizike. Trupi i të ndjerit është dorëzuar për autopsi “, tha prokuroria,” raportoi Laumat.(Strugalajm.com)