40 të vdekur në 24 orët e fundit nga Covid-19 në Maqedoni dhe 591 të infektuar

Sipas informacionëve jo zyrtare që ka arritur të siguroi redaksia e nmk-post, numri i të vdekurve në vend është tejet i madh, duke shënuar kështu edhe një rekord tjetër të zi. Sipas informacionëve numri të vdekurve me Covid 19 është 40 persona.

Gjithashtu, të infektuar të rinj për 24 orë ka 591 në të gjithë vendin, ndërsa të shëruar kemi 439 brenda 24 orëve./nmk-postStrugaLajm

In : Aktuale

Loading...
loading...