Akgun,ka shprehur indinjatën për sulmin ndaj Ziadin Selës!

Kryetari i Komunës së Byjykçekmexhesë ( nga Stambolli –Turqi) ka shprehur idninjatën për sulmet ndaj deputetit dhe Kryetarit të LR-PDSH , Ziadin Sela në ambientet e Parlamentit të Republikës së Maqedonisë.
‘’ I dënoj ashpër këto sulme ndaj vlerave demokratike. Ndërsa deputetit Ziadin Sela i dëshiroj rikuperim sa më të shpejtë shëndetësor’’ –thotë ndër të tjera në dedikimin e tij në faqen e tij zyrtare të facebook, Kryetari i Komunës së Byjzkçekmexhesë nga Stambolli i Turqisë, z. Hasan Akgun.
Këtë postim ai e ka shoqëruar me fotografi, ku duket bashkëpunimi i sukseshëm mes Komunës së Strugës dhe Komunës së Byjykçekmexhesë.

StrugaLajm
In : Aktuale

Loading...
loading...