Aksident i rëndë në Itali: Dy vëllezërit shqiptarë humbin jetën, lanë pas 5 fëmijë

Dy vëllezër shqiptare kanë humbur jetën në një aksident tragjik në Chessa, në komunën e Scansano, mëngjesin e sotëm (e shtunë 2 prill) rreth orës 6.30.

Të përfshirë në aksident ishin dy automjete, ndërsa dy vëllezërit e vdekurit kanë qenë të njëjtën makinë.

Viktimat janë dy vëllezër me origjinë shqiptare, të cilët banonin në Arcile. Ata lënë pas 5 fëmijë, njëri prej të cilëve në pritje.StrugaLajm

Një person i tretë që ishte në timonin e makinës së dytë ka mbetur i plagosur, por ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Kanë qenë forcat zjarrfikëse ato që kanë nxjerrë nga makina trupat e dy vëllezërve.StrugaLajm

Sipas ndërtimit të dinamikës së ngjarjes dy makinat (një Peugeot dhe Audi) po udhëtonin në drejtime të kundërta: njëra drejt Scansano-s, tjetra drejt Grosseto-s, kur u përplasën kokë më kokë.

Peugeot, u zhyt në kanal në buzë të rrugës, ndërsa Audi kishte më pak dëme./oranews në

In : Aktuale

Loading...
loading...