Aksident në dalje të Kërçovës lëndohen disa persona

Në një aksident trafiku që ndodhi dje në afërsi të fshatit Kollare në Kërçovë, një grua 32-vjeçare nga Kërçova pësoi lëndime të rënda trupore dhe u transferua në Qendrën e Urgjencës në Shkup.

“Në autostradën Kërçovë-Gostivar, në afërsi të fshatit Kollare, dje në orën 19:55, ka ndodhur një aksident trafiku midis veturave “Volkswagen Buba” me targa të Kërçovës, të drejtuar nga A.C.S. (32) nga Kërçova, “Seat” me targa të Shkupit, të drejtuar nga G.N. (37) nga Shkupi, “Lamborghini” me targa të Shkupit, e drejtuar nga D.S. (24) nga Shkupi dhe veturës “Kia” me targa të Shkupit, e drejtuar nga P.P. (23) nga Shkupi”, njofton zëdhënësi i SPB-Ohër Stefan Dimoski.

Duke vepruar kështu, A.C.S. pësoi lëndime të rënda trupore dhe u transferua në Qendrën e Urgjencës në Shkup, ndërsa lëndime trupore morën D.Sh, B.S. (31) – shofer dhe udhëtarët e veturës “Lamborghini”, si dhe P.P. drejtuesi i veturës “Kia”. Është bërë ekspertizë në vendin e ngjarjes”, tha Dimoski.StrugaLajm

In : Aktuale

Loading...
loading...