Aksident në rrugën Strugë-Ohër,policia jep drtajet

Më datë 25.01.2023, në ora 18:50, në SPB- Ohër është raportuar se në magjistralen Podmolje-Strugë ka ndodhur një aksident trafiku, ku kanë mbetur të lënduar disa persona.

– Aksidenti ka ndodhur mes një kamioni “Scania” me rimorkio, me targa shqiptare, me drejtues 39-vjeçarin O.P. nga Republika e Shqipërisë dhe mjeti pasagjerësh “Audi” me targa të Ohrit, i drejtuar nga 40-vjeçari P.D. nga Ohri. Në aksident ka pësuar lëndime të rënda drejtuesi i mjetit dhe dy pasagjerë, lëndime të konstatuara në në Spitalin e Traumës në Ohër. Inspektim është kryer nga ekipi inspektues nga SPB- Ohër, njofton MPB. StrugaLajm
Loading…


loading…