Ali Ahmeti nuk tregoi se a do e mbështes ministrin e ASH-së

I pyetur për koalicionin qeveritar, rikonstruktimin e Qeverisë dhe ndarjen e resorëve, kreu i integristëve Ali Ahmeti pas takimit me kreun e bashkisë së Selanikut Janis Butaris, tha se akoma nuk kanë diskutuar me kryeministrin Zaev dhe partnerin tjetër te koalicionit, Aleanca për Shqiptaret.

Ahmeti po ashtu nuk tregoi nëse BDI-ja do të mbështes apo jo kandidatin e Aleancës për Shqiptaret në Ministrinë e Shëndetësisë.StrugaLajm
Loading…


loading…