Alsat:445 të infektuar me koronavirus sot në Maqedoni

Në 24 orët e fundit janë kryer 2080 testime për COVID-19 dhe prej tyre 445 kanë rezultuar pozitivë. 249 raste janë regjistruar vetëm në Shkup, e ndjekur nga Strumica me 36 dhe Shtipi me 25 raste. Po ashtu në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë edhe 9 pacientë. Ndërsa janë shëruar 77 pacientë të tjerë.StrugaLajmStrugaLajm

StrugaLajm
In : Aktuale

Loading...
loading...