Anketë e re e IRI-it: Ali Ahmeti i pari te shqiptarët (DOKUMENT)

Anketa e fundit e realizuar nga ana e Institutit Ndërkombëtar Republikan (IRI) edhe njëherë ka nxjerrë në pah se lider më i besueshëm tek shqiptarët e Maqedonisë vazhdon të mbetet lideri i BDI-së Ali Ahmeti, shkruan TS.

Sipas anketës të realizuar në muajin gusht, Ahmeti me 5 për qind është lideri më i besuar dhe i preferuar tek elektorati shqiptarë, i pasuar nga lideri i Aleancës për shqiptarët Ziadin Sela me 1  për qind, Bilall Kasami, Afrim Gashi dhe  Menduh Thaçin nuk janë në list në anketën e fundit të IRI-it

Në taborin politik maqedonas Zoran Zaev me 16 për qind është para Nikolla Gruevskit i cili ka 7 për qind besueshmëri./TS/StrugaLajm
Loading…


loading…