Arnautovic kërkon falje në Gjuhën Shqipe: Më falni!

Futbollisti me prejardhje serbe i Austrisë, Marko Arnautovic, e ka pranuar se kishte përdorur fjalë fyese ndaj futbollistëve shqiptarë të Maqedonisë së Veriut në një ndeshje të Euro 2020 të dielën.

Pas kësaj si duket, pas reagimeve të shokëve të skuadrës, kapitenit Alaba dhe kritikëve të tjerë ai u kërkoi falje atyre në gjuhën shqipe, duke mohuar akuzat për racizëm.

Loading...
loading...Loading…


loading…