Arrestohet njëri nga katër të dyshuarit që goditi rëndë Ziadin Selën (FOTO)

Pak çaste më parë, pjesëtarë të policisë kanë arrestuar një person nga Kumanova, për të cilin policia dyshon se është njëri nga katër personat që kanë rrahur dhe tërhequr zvarrë kryetarin e LR-PDSH-së, Ziadin Sela. Gazeta KOHA nga burime zyrtare policore merr vesh se, i arrestuari po mbahet në stacionin e policisë në Kumanovë, ndërsa pritet të verifikohet nëse i njëjti është pjesë e grupit që tërheqin zvarrë Selën e që identifikimi i kompletuar pritet të bëhet nga video-filmimet që tashmë janë publikuar në opinion. KOHA merr vesh se personi i arrestuar është nga Kumanova, ndërsa burime policore sigurojnë se po punohet intensivisht në identifikimin edhe të personave tjerë. (koha.mk)

StrugaLajm

 

In : Aktuale

Loading...
loading...