Arrestohet strugani i dyshuar për posedim droge

Dje, prej orës 12:00 deri në 13:30, me urdhër të Gjykatës Themelore Strugë, Policia ka kontrolluar shtëpinë e një qytetari të Strugës. – Gjatë kontrollit në kuzhinë është gjetur një pluhur i panjohur i bardhë, një kartë plastike me gjurmë të një pluhuri të panjohur të bardhë dhe një copë  qese plastike me gjurmët e pluhur të panjohur, njofton MPB.Pas kontrollit i dyshuari është arrestuar në Stacionin e policisë në Strugë për procedim të mëtejshëm. Matrialet e gjetura do të dërgohen për analizë.
StrugaLajm
In : Aktuale

Loading...
loading...