Arsim Etemi ,boksieri nga Ladorishti i Strugës fiton në Shtip!

Të shtunën në Shtip u zhvillua turneu kualifikues për Liga sistemin e Federatës së Boksit të Maqedonisë. Në këtë aktivitet u zhvilluan gjithsej 9 ndeshje, ku prej tyre 3 te kadetët, 4 te te rinjtë dhe 2 tek senioret. Ndeshja me interesante ishte në mes Arsim Etemi nga klubi boksit Cair dhe Roberto Ristovski nga Pink Panter nga Shtip ku edhe pse bokseri vendas kishte me shumë provoj Etemi nuk i la hapësire ku dominoj në tre raunde ku edhe merr fitore nga ana refereve me rezultat 3:0. Nga afër garën e ka përcjell edhe nënkryetari i federatës së Maqedonisë, Faton Salihu.

StrugaLajm
In : Aktuale, Sport

Loading...
loading...