Artan Aliu,kik bokseri nga Ohri kampion i Maqedonisë

Të dielën në Shkup u zhvillua kampionati i Maqedonisë në kikboks, Artan Aliu nga Ohri në 67 kg arriti të mbroj titullin pas fitores që arriti ndaj Elmaz nga Gostivari. Ai enkas për Arena Ring u shpreh shumë i kënaqur me suksesin e arritur.

“Ndeshja ka qen e rëndë por unë dhashë maksimumin dhe ja arrita qëllimin. Për këtë jam shumë i gëzuar pasi që do jes edhe më tutje kampon i vendit”, deklaroi Aliu. Ai më pas shtoi se menjëherë do të vazhdoj me përgatitjet pasi shumë shpejt e presin ndeshje tjera, por tani ndërkombëtare.

StrugaLajm
Loading…


loading…