Bahari “shqiptare” (Foto)

Gaye uroni shqip “Natën e Kadrit”

Aktorja e njohur Gaye Turgute apo siç njihet tek me emrin “Bahar” përmes serialit turk “Beni Affet” është një ndër aktoret më të pëlqyera, jo vetëm në Turqi por edhe në Kosovë, shkruan rtv21.tv.

“Bahar” po “familjariizohet” me shqiptarët kështu duke uruar çdo festë edhe në gjuhën shqipe.StrugaLajmStrugaLajm

Përveç urimit për fillimin e muajit të Ramazanit ajo sonte ka uruar në shqip edhe “Natën e Kadrit”. “Urime Nata e kadrit”, ka shkruar ajo mbi një fotografi të postuar në profilin e saj zyrtar në Instagram, duke ia bashkangjitur edhe flamujt si atë të Shqipërisë dhe Kosovës.StrugaLajm

In : Showbiz

Loading...
loading...