Besmir Bojku, futbollisti i njohur nga Struga gjen dashurinë e jetës në Drenicë

Futbollisti i njohur nga Struga, Besmir Bojku përveç se është ambientuar mirë me ekipin kampion Feronikel , ai edhe nga pikëpamja sentimentale është stabilizuar në Kosovë ku ka gjetur dashurinë e jetës në qytetin e Drenasit-Drenicë . Besmiri tashmë ka zyrtarizuar lidhjen me Majlindën nga Drenica me të cilën ka shpallur edhe fejesën.

Bojku është futbollist që luan në qendër të mesfushës, i aftë për të luajtur edhe si mesfushor defanziv, por edhe në pozitën e mesfushorit. Më parë, Bojku ka luajtur për FC Shkupin dhe për Rabotnickin e Shkupit. Në karrierën e tij, i ka 2 paraqitje për kualifikime në Europa League dhe një paraqitje për kualifikime në Champions.Mesfushori 25 vjeçar, tash e tutje do të mbrojë ngjyrat e Feronikelit.(Strugalajm.com)

Loading...
loading...Loading…


loading…