Blerton Sheji – Luçi futbollisti veleshtar ftohet që t’i bashkohet përfaqësues U21 të Maqedonisë


Blerton Sheji – Luçi futbollisti nga Veleshta që mbron fanellën e FC.Struga Trim&Lum ka marr ftesë nga tranjeri i Maqedonisë- U21 që të aktivizohet në 2 ndeshjet kualifikuese ndaj Spanjës më 3 shtator dhe Ishujve-Faroe më 8 shtator shkruan Strugalajm.com.


Sheji luan në krahun e majtë të mbrojtjes dhe shihet si një talent i rrallë dhe me të ardhur të ndritur në futbollin vendas. Me paraqitjet e tij mbresëlënëse dhe shpirtin luftarak, Luçi të jep përshtypjen se është një lojtar me shumë vite përvojë, pavarësisht se është vetëm 19 vjeç. Ai është shndërruar në ikonë të ekipit strugan Struga Trim Lum.(Strugalajm.com)

Loading...
loading...Loading…


loading…