Dënohen 2 shqiptar për grabitje në Zvicër

Përgjegjës për grabitje me vlerë 250.000 franga, dyshja shqiptare që terrorizoi kantonin e Aargau në Zvicër është dënuar me katër vite burgim.

Dy shqiptarët, identiteti i të cilëve nuk behet i ditur nga mediat lokale, janë përgjegjës për 30 grabitje të ndodhura që prej vitit 2014, kryesisht në kantonin e Aargaut, por edhe në Solothurn.

Para gjyaktës, shqiptarët u justifikuan duke thënë se ishin në kërkim të një pune ne Zvicër dhe në mungesë së saj, iu drejtuan rrugës kriminale.

Por, pretendimi i tyre nuk u besua nga gjykatësi dhe prokurori, raportojnë mediat zvicerane.StrugaLajm

In : Aktuale

Loading...
loading...