Deri të premten shumë ngrohtë, të shtunën të reshura të shiut

 Nën ndikimin e masës shumë të ngrohtë ajrore, deri të premten do të mbisundojë mot me diell dhe shumë i ngrohtë. Temperaturat maksimale gjithkund do të jenë mbi 30 gradë, ndërsa në pjesët juglindore të vendit do të arrijnë edhe deri 40 gradë Celsius.RELATED POSTS

Siç informoi DPHM, të premten dhe posaçërisht të shtunën, kryesisht në orët e pasdites do të ketë vranësira të rritura dhe kushte për jostabilitet lokal me të reshura të shkurta të shiut dhe bubullima.StrugaLajm

In : Aktuale

Loading...
loading...