DIASPORA për STRUGEN reagon

DIASPORA per STRUGEN

Te nderuar bashkqytetar Strugan, bashkombas, miq, zonja dhe zoterinje

Diaspora per Strugen nje organizate e lindur nga Struganet e gjenerates te dyt qe jetojn dhe punojne ne Zvicer ju faleminderon per pjesmarrjen tuaj ne Tubimin tone, ku pjesmarres ishin z. Ziadin Sela Ikona e gjalle e trojeve te Ilirides, z. Imer Imeri kryetari i deges te Aleances per Shqiptaret ne Struge, si dhe heroi i popullit Abdulfetah Alimi, njeriu qe shpetoi z. Sela me 27 prill duke sakrifikuar edhe jeten e vet.

Sipas te dhenave te mbi se 30 aktivisteve te organizates Diaspora per Strugen ne Tubim kishte mbi 700 pjesmarres.

Ne kishimim mbi 500 strugan qe ja duen te miren Struges, kishim bashkombas nga te gjithe trojet e Ilirides, por edhe nga Kosova.

Diaspora per Strugen ju bene thirrje te gjith Struganve qe me 15 tetor te jemi bashke ne vendlindje per te votuar Aleancen per Shqiptaret dhe kandidatin e saj z. Ziadin Sela.

Per nje “STRUGE NDRYSHE”

Me respekt dhe gjithe te mirat

DIASPORA per STRUGENStrugaLajm

Keshilli Organizativ

In : Aktuale, Struge

Loading...
loading...