Durrës, bodrumi i hotelit përfshihet nga flakët, 2 të plagosur

Flakët kanë përfshirë bodrumin e një hoteli në Golem të Durrësit duke shkaktuar plagosen e pronarit dhe të punëtorit. Ngjarja është regjistruar më 18 korrik dhe policia e Durrësit thotë se zjarri ka rënë “si pasojë e rrjedhjes së gazit në kaldajë”

Si pasojë janë dëmtuar A. L., vjeç 46, banues në Berat, pronar i hotelit dhe punëtori E. M.. Ata ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Punohet për sqarimin e rrethanave të rënies së zjarrit ndërkohë që materialet i kanë kaluar Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kavajë, për pronarin.

Foto: ArkivStrugaLajm
Loading…


loading…