Taravari: Në zgjedhjet lokale do të “luftojmë” për Strugën, Kërçovën dhe Tetovën

Sekretari gjeneral i Alrancës për Shqiptarēt, Arben Taravari i ftuar nē cilēsinē e kryetarit të komunës së Gostivarir, në emisionin Click Plus nē Tv21 deklaroi se në zgjedhjet e ardhëshme lokale që do të mbahen, koalicioni ASH-AAA do të luftojë për fitore në tre komunat më të mëdhaja si Struga, Kërçova dhe Tetova.

Taravari u shpreh i bindur se koalicioni zgjedhjet i fiton bindshëm në Gostivarë, Çair, Studeniçan dhe disa komuna tjera.

Gjatë emisionit, sekretari gjeneral i ASH-së tha se nëse BDI koalicion në zgjedhjet lokale me LSDM-në, ata do të detyrohen me Alternativën të koaliciojnë me VMRO-DPMNE-në.

Loading...
loading...Loading…


loading…