E rëndë në Itali! 29 vjeçari shqiptar shtypet nga kamioni i firmës ku punonte

Një i ri shqiptar, 29 vjeç, ka humbur jeten sot në mëngjes në Livorno pas një aksidenti të rèndë në punë. Ai është shtypur nga një kamion i firmës për të cilën punonte.

Trágjedia ndodhi rreth orës 8:30, kur, siç shkruan Livorno Today, teksa kamioni po ecte mbrapsht dhe goditi punëtorin shqiptar. Megjithatë, zbardhja e vërtetë e ngjarjes nuk është bërë ende nga autoritetet.StrugaLajm

“Për fatin e keq të víktimës nuk mund të bëhej asgjë. Mjeku i urgjencës mbërriti në vend por nuk mund të bënte gjë tjetër përveçse të konstatonte vdèkjen. Në vendngjarje janë edhe karabinierët dhe policia bashkiake, për zbardhjen e ngjarjes, si dhe inspektorati i punës’, shkruan Livorno Today.StrugaLajm

In : Aktuale

Loading...
loading...