Eliona Qyra nga Struga rrëmbeu katër çmime në festivalin’ Nota Fest ‘

Shqiptarja nga Suedia me prejadhje nga Struga, Eliona Qyra në festivalin Nota-fest që u mbajt të shtunën mbrëma në rtv 21 rrembeu katër çmime!

1.Inerpretimi më i mirë vokal shkon pèr Eliona Qyra
2.Orkestrimi më i mirë shkon për këngën me titull “Të harrova” me interpretuesen Eliona Qyra
3.Çmimi youtube Eliona Qyra
4.Vlersimi nga juria profesional çmimi i dytë Eliona Qyra.

Ndërsa këngëtarja nga Shqipëria, Xhesika Polo është shpallur fituese e edicionit të 16-të të festivalit të njohur të muzikës, Nota Fest 2020.

Festivali Nota Fest u shfaq në ekranin e TV21 Maqedoni dhe RTV21 në Kosovë si dhe Live në Facebook edhe nga Billbordi.

Ne i përgëzojmë organizatorët e festivalit për atmosferën dhe nivelin e lartë të kualitetit dhe vlerave muzikore që na solli, me shpresë për një NotaFest edhe më të fortë vitin e ardhshëm.(Strugalajm.com)

Loading...
loading...Loading…


loading…