Filipçe jep lajmin e mirë për Koronavirusin

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe bënë të ditur se vendi ynë pikun e valës së dytë e ka pasur javën që lamë pas, gjegjësisht më datë 17 nëntor, kur u regjistruan 1400 raste të reja.

Sipas tij, tani numri gradualisht po bie dhe shifrat po stabilizohen dhe janë në një nivel. Ai gjithashtu tregoi se spitalet nuk e kanë presionin e njëjtë sikurse javët e kaluara. Ndaj apleon deri tek qytetarët që të respektojnë masat sepse virusi është ende aktiv dhe po përhapet gjerësisht.

In : Aktuale

Loading...
loading...