Filipçe: Karrigia e plazhit lehtë mund të zëvendësohet me krevat spitali

Ministri i Shëndetësisë, sot përms Facebook-ut ka thënë se karrigia e plazhit shumë lehtë mund të zëvendësohet me krevat spitali, nëse qytetarët nuk i respektojnë masat mbrojtëse, transmeton INA.

“Karrigeja    në plazh lehtë zëvendësohet me krevat të spitalit. T’i respektojmë masat për mbrojtje nga Covid-19, ta ruajmë shëndetin tonë, por edhe shëndetin e prindërve tanë, gjyshërve dhe gjysheve, sepse nuk ka asgjë më të rëndësishme se kujdesi për më të afërmit tanë”, shkruan Filipçe

Ndryshe, gjatë ditës së sotme u regjistruan 166 raste të reja dhe katër vdekje.StrugaLajm

In : Aktuale

Loading...
loading...