Filipçe :Struga 2 raste, Maqedonia 428 të infektuar me koronavirus

Ndryshe nga fundjavat e kaluara, këtë fundjavë infektimet e reja nuk kanë pësuar ulje. Kështu në 24 orët e fundit në vendin tonë janë kryer 1 853 testime të dyshuara për COVID-19 dhe prej tyre 428 kanë rezultuar pozitivë.Ndërkohë në Strugë raportohen 2 të infektuar.

Përqindja e të prekurve krahasuar me testet mbetet e lartë, 23 për qind. Po ashtu gjatë ditë së sotme kanë ndërruar jetë 10 pacientë, ndërsa janë shëruar vetëm 128. Numri i rasteve aktive në vendin tonë është 5555.

In : Aktuale

Loading...
loading...