Fitim Mehmedi nga Zagraçani një futbollistë premtues në Zvicër!

Fitim Mehmedi nga fshati Zagracan i Strugës i cili jeton ne Turgau te Zvicres një talenti i ri në fushën e blertë. 12 vjecari premton shum ne fushen e futbollit, eshte zgjedhur disa her lojtar i kampionatit, lojtar i turnireve te shumta. Fitimi nje ditë shpreson se do te behet zevendesuesi i Iniestas. Kariera e tij e si futbollist ka filluar nga mosha 6 vjecare ne Pfaffikon te Zirihut, ku nga aty eshte transferuar ne Dusnang, dhe tash momentalisht eshte ne FC WILL U12.(Strugalajm.com)

StrugaLajm
In : Aktuale, Sport

Loading...
loading...