Florian Marku, “Mbreti shqiptar” mposht Chris Jenkins

Florian Marku ka arritur të mposhtë kundërshtarin e tij britanik, Chris Jenkins. Marku është futur në ring për të mbrojtur titullin e tij IBF International për kategorinë e peshave të lehta ndaj boksierit britanik.

“Luani” shqiptar ka bërë një performancë të shkëlqyer dhe e ka treguar më së miri se përse ka statusin e kampionit.StrugaLajm

Marku hyn në ring duke ndezur publikun shqiptar para sfidës.StrugaLajm

Shkëmbime mes të dy boksierëve në raundin e parë, me uellsianin i cili shfaqet menjëherë agresivë ndaj Markut.

In : Aktuale

Loading...
loading...