FOTOGRAFIA E ZIADIN SELËS QË TRONDITI KONGRESIN AMERIKAN!

Në adresën tonë elektronike ka arritur një fotografi, e cila është prezentuar para Departamentit Amerikan të Shtetit, dërguar nga njëri prej përfaqësuesve të diasporës shqiptare në SHBA.


Në fotografi shihet Ziadin Sela i Aleancës për Shqiptarët në natën e 27 Prillit, në Spitalin Nënë Tereza në Shkup, në gjendje të rëndë shëndetësore.
Ziadin Sela ishte personi më i lënduar në sulmin e 27 Prillit, ndërsa për sulmin ndaj tij u alarmuan institucionet më të fuqishme ndërkombëtare. Sela konsiderohet si heroi i 27 Prillit dhe personi kyç i rrëzimit të qeverisjes së Nikolla Gruevskit.

In : Aktuale

Loading...
loading...©