Grabitësi i argjendarisë, ky është i riu që u ekzekutua nga policia e Kosovës

https://connect.megateksa.com/p/5CAE-DO4#https://lapsi.al/2023/11/30/grabitesi-i-argjendarise-ky-eshte-i-riu-qe-u-ekzekutua-nga-policia-e-kosoves/?fbclid=IwAR1GQlWcHG_CP8CO9HPEegVmDyzxt_4UisAdv2qVq8B2qIbRHXdUT0ejfas

Personi që shihni lart në foto është një nga grabitësit e argjendarisë në Suharekë, i cili u vra ditën e sotme nga policia.

Dukagjin Gashi mbeti i vrarë nga policia e Kosovës gjatë shkëmbimit të zjarrit mes grabitësve dhe policisë në lagjen Dragodan të Prishtinës.Gashi, me profesion kuzhinier, dyshohet se është një prej autorëve të grabitjes së argjendarisë në Suharekë, ngjarje e ndodhur disa ditë më parë.

Ende nuk dihen rrethanat se si ka mbetur i vrarë Gashi gjatë aksionit të Policisë.

Mediat në Kosovë shkruajnë se Gashi ishte i dyshuar se së bashku me vëllain e tij Korabin, i cili është ende në arrati. Mesohet se ata kishin luftuar krah ISIS në Siri.

Në grabitjen e argjendarisë në Suharekë ishin tre persona të maskuar dhe të armatosur rëndë. Ata u pikasën nga një patrullë e policisë, ndaj të cilës nuk ngurruan të hapin zjarr.

In : Aktuale

Loading...
loading...