Historiani i ”kontraverz”: 27 prilli duhet të festohet, sepse u rrahën Zaevi dhe Sela?!

Historiani Stefan Micov ka dal me një deklaratë skandaloze duke theksuar se 27 prilli dita e dhunës në Kuvend duhet të shënohet si festë shtetërore në Maqedoni.

“27 prilli duhet të shënohet si festë shtetërore në Maqedoni, ashtu siç shënohet 2 gushti dhe 9 shtatori– dita e pavarësisë. Ai këtë e ka thënë në emisionin “Në Qendër”, transmeton portali dokaz, duke komentuar se kjo datë dëshiron të shënohet nga Micov sepse janë rrahur Zaevi dhe Sela./dokaz.mkStrugaLajm

In : Aktuale

Loading...
loading...