Humbë kontrollin dhe përplaset me murin në Autostradën Tetovë-Gostivar, lëndohet rëndë 51 vjeçari

Mbrëmë rreth orës 21.00 në autostradën  Tetovë-Gostivar, vetura godet murin rrethues të autostradës ku lëndohet rëndë 51 vjeçari L.G  nga Shkupi. Sipas policisë, 51 vjeçari ka humbur kontrollin dhe është përplasur me murin në autostradë, transmeton TetovaSot

Nga goditja në murë, L.G ka marrë lëndime të rënda, ku me veturën të Ndihmës së Shpejtë është dërguar në Spitalin e Gostivarit, ku më pastaj është transferuar në Spitalin Klinik në Shkup.

Polica ka konstatuar se aksidenti ka ndodhur për shkak të humbjes së kontrollit ku dëmi material arrinë në 60 mijë denarë.StrugaLajm

In : Aktuale

Loading...
loading...