I gjithi i mbuluar me ar/ ‘Khalilah’ mbërrin në Itali

“Khaliah” mbërriti edhe në Itali, jahti është i gjithi i mbuluar me ar.

Pikërisht një vit më parë, ai u admirua me gjithë shkëlqimin e tij në ishullin Elba.Reklame

Tani, në vend të kësaj, “Khaliah”, jahti prej ari i konsideruar si një nga varkat më luksoze në botë, është përjetësuar brenda portit të Livornoss, ku është ankoruar pranë portës “Valessini”.

Jahti, që vinte nga La Spezia, u bë menjëherë ‘viral’ në rrjetet sociale.

Nga ana tjetër, një varkë e gjatë 498 metra e rezervuar për të pasurit, sigurisht që nuk mbetet pa u vënë re.

Sipas asaj që po qarkullon në internet, kushdo që dëshiron të kalojë një javë të këndshme në bord duhet të paguajë rreth 250 mijë euro.

Nga ana tjetër, nëse doni t’i keni të gjitha për vete pa qenë nevoja ta ndani me të tjerët, thjesht hapni portofolin tuaj dhe shkruani një çek për 28 milionë euro.

Loading...
loading...

Loading…


loading…