I kishte 200 euro borxh, 20 vjeçari shqiptar rreh dhe djeg mizorisht biznesmenin grek

Nikos Halaris është biznesmeni 69 vjeçar që u vra mizorisht nga një i ri shqiptar në ishullin e Santorinit.

Sipas mediave greke, 20 vjeçari shqiptar, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, e ka rrahur biznesmenin dhe më pas e ka djegur, duke i hedhur vodka.

Viktima 69 vjeçar ishte mjaft i njohur në zonë, pasi kishte një hotel luksoz të quajtyr “Nikos Villas”, ndërkohë që nuk kishte asnjë precedent të mëparshëm. Ai u gjet i djegur brenda biznesit të tij nga policia.StrugaLajm

Dyshohet se motivi i aktit të rëndë janë mosmarrëveshjet financiare që i riu shqiptar kishte më viktimën. Viktima i kishte borxh autorit një borxh prej 200 eurosh.

20 vjeçari u identifikua nga kamerat e sigurisë së hotelit dhe u bë arrestimi i menjëhershëm i tij.

In : Aktuale

Loading...
loading...