Ibrahimi: Nuk mund të ketë garë demokratike me parti që e vjedhin, zhvatin dhe kërcënojnë vullnetin e qytetarëve

Anëtari i kryesisë qendrore të partisë Alternativa në rrjetin social fejsbuk ka shkruar se nuk mund të ketë garë demokratike me parti që e vjedhin, blejnë, zhvatin dhe kërcënojnë vullnetin e qytetarëve.

Ja postimi i plotë i Ibrahimit:

Inxhinieringu për vjedhje dhe manipulim të votës nuk është demokraci.
Nuk mund të ketë garë demokratike me parti që e vjedhin, blejnë, zhvatin dhe kërcënojnë vullnetin e qytetarëve.
Përfundimisht duhet të ndryshojë skena ose të ndryshojnë rregullat. Por, garë me pjesëmarrës të pandershëm nuk duhet të lejohet më.StrugaLajm

In : Aktuale

Loading...
loading...